
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 135 pF |
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Schottky |
| Forward Current | 2 A |
| Forward Voltage | 710 mV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Reverse Recovery Time | 5 ns |
| Average Rectified Current | 2 A |
| Element Configuration | Single |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 50 A |
| Reverse Voltage | 100 V |
| Reverse Current | 70 nA |
| Schedule B | 8541100080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 days ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
